V naší ordinaci nabízíme vyšetření a konzultaci při výběru ortopedických zdravotních stélek Formthotics ™ a jejich individuální úpravu. Jedná se o tepelně tvarovatelné stélky, které jsou na míru přizpůsobené dle otisku Vaší nohy.

Vlastnosti

Stélky Formthotics ™ jsou vyrobeny 3D frézováním z jednoho bloku pěny, která byla vyvinuta společností Foot Science International pouze k tomuto jedinému účelu. Tato pěna umožňuje maximálně absorbovat nárazy a slouží tak jako tlumící vrstva.

Stélky jsou měkké, vysoce pohodlné, poskytují podélnou, boční a příčnou podporu v oblasti hlaviček metatarzů a podporují fyziologický stoj, fyziologickou chůzi a osové zatížení končetin. Veškerý sortiment stélek je antimikrobiální, antibakteriální, antifungální, voděodolný a hypoalergenní.

Individuální úprava stélek Formthotics ™

Po vyšetření, které se skládá z tzv. The Six Tests, funkčního vyšetření chodidla a dolních končetin a vyšetření na podoskopu, a na základě účelu použití stélky (sportovní obuv, společenská obuv, pracovní obuv, volnočasová obuv, st.p. úrazech/operacích), je vybrán vhodný typ a velikost.

Dále dochází k nahřátí a následnému vytvoření tvarového otisku, který je dokonale přizpůsoben noze i obuvi pro níž je určen. Stélky mohou být tepelně tvarovány i vícekrát, což je oproti jiným druhům stélek velkou výhodou.

Po nahřátí a vložení stélek do bot s Vámi fyzioterapeut provede krátkou sérii cvičení, kterými je dosaženo optimálního zatížení stélky a získání dokonalého tvarového otisku nohy. Dále jsou stélky individuálně upravovány dle potřeb každého klienta. Zhruba po 1-2 měsíci je klient zván na kontrolu, kde se znovu provede vyšetření (The Six Tests), vizuálně zkontroluje stav a opotřebení stélek a dle výsledků vyšetření a komfortu klienta je možnost stélky dále upravovat.

Více viz. Formthotics prospekt: